انقلابی در طراحی ماشین های تزریق
شرکت آلمانی Arburg که تولیدکننده ماشین های تزریق است در نمایشگاه Drinktec 2013 با همکاری شرکت Foboha قالب های الکتریکی مکعب شکل در حال کار را به نمایش گذاشت. در غرفه این شرکت ماشین تمام الکتریک در حال تولید درب برای بسته بندی آب میوه های مختلف با سایکل تایم ۶ ثانیه بود. در این ماشین قالب های مکعبی، حرکت آنها به همراه چرخش قالب با نیروی الکتریکی امکان پذیر شده است.
Arburg می گوید تکنولوژی این قالب ها امکان تولید قطعات تزریقی بسیار باکیفیت را با سایکل تایم کوتاه ایجاد می کند. به این دلیل که هر چهار طرف یک مکعب را می توان برای تولید قطعات تزریقی مورد استفاده قرار داد. به این معنی که برای تولید یک قطعه منفرد و تعویض تولید باید خنک کاری و پرکردن قالب ها مدنظر قرار گرفته و حتی بخش هایی از قالب جداسازی شود اما این قالب ها می توانند قطعات مختلف تزریقی را بدون هیچ تغییری در قالب تولید نمایند.
در غرفه Arburg ماشین های ALLROUNDER با نیروی گیره ۳۲۰۰ کیلونیوتن به همراه قالب های مکعبی با حفره های ۱۲ تایی در هر وجه در حال تولید درب های ظروف آب میوه از جنش پلی پروپیلن و HDPE برای شرکت Foboha بود.

قالب های جدید تزریق پریفرم
MOLD-MASTER آخرین پیشرفت های خود در برنامه تولید قالب های تزریق پریفرم را به نمایش گذاشت. قالب های ۹۶ حفره ای MPET که بر روی ماشین های تزریق ۳۰۰ تن کار می کنند. البته شرکت ادعا می کند این قالب توانایی تولید استاندارد با حداکثر کیفیت را بر روی ماشین های تزریق ۴۰۰ تن را دارد.
تیم حرفه ای شرکت که بر روی برنامه تولید قالب های MPET کار می کنند در حال طراحی و تولید قالب های ۱۲۸ حفره ای برای ماشین های استاندارد تزریق ۴۰۰ تن می باشند. این قالب ها می توانند بالاترین میزان تولید را با کم ترین میزان سرمایه گذاری ارائه کنند.
قالب های ۹۶ حفره ای MPET برای تولید پریفرم های ۸/۹ گرمی مخصوص بسته بندی آب های نیم لیتری طراحی و تولید شده که از ویژگی های آن می توان افزایش میزان تولید و صرفه جویی در فضای مورد نیاز قالب اشاره کرد. زمان پرشدن قالب ها، خنک سازی و سایکل تایم تولید نیز کاهش داده شده است.
در غرفه MOLD-MADTER راه حل های جدید HOT RUNNERبرای تولید درب های مختلف نوشیدنی با نام SPRINT به نمایش گذاشته شد. سرعت بالای تعویض رنگ، بهینه سازی بخش خنک کاری قالب و طراحی جدید نازل های قالب برای کاهش زمان چرخه تولید به زیر ۹/۱ ثانیه از دیگر ویژگی های معرفی شده شرکت در قالب های جدید می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست