طراحی قالب پلاستیک اولین مرحله تولید قالب های صنعتی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی هم در بخش ماشین افزار (به ویژه ورود ماشین های CNC) و هم در بخش نرم افزار، صنعت قالب سازی هم از حیث کاهش زمان ساخت و هم از نظر قابلیت ساخت قالب های صنعتی با فرم های پیچیده پیشرفت قابل توجهی را به خود دیده است. پروسه تولید قالب های صنعتی به دو بخش طراحی و ساخت تقسیم می‌شود. در بخش طراحی قالب های پلاستیک با نرم افزار، مهندس طراح با توجه به دانش و تجربه خود ، اجراء ، شکل و همچنین سیستم راهگاهی قالب را با استفاده از نرم افزارهایی مانند نرم افزار Solidworks ، نرم افزار Mechanical Desktop ، نرم افزار CATIA طراحی کرده و مدل سه بعدی قالب پلاستیک را می‌سازد. که این مدل سه بعدی مبنای ماشینکاری قالب های صنعتی به وسیله ماشین CNC قرار می‌گیرد، سپس بعد از اتمام عملیات ماشینکاری فرایند مونتاژ قالب انجام می‌شود. در گروه مهندسی ایران صنعت بعد از مرحله طراحی قالب های پلاستیک نوبت به مرحله تولید می‌رسد، در اینجا ماشینکاری اجزای قالب روی چوب به وسیله ماشین فرز CNC صورت می‌گیرد. اپراتور ماشینکاری با نرم افزار پاورمیل PowerMill برنامه ماشینکاری را روی مدل سه بعدی که طراح به او داده است در کامپیوتر اجرا می‌کند.

معرفی نرم افزار IMOLD در طراحی قالب پلاستیک

IMOLD for SolidWorks یک افزونه یکپارچه و قدرتمند برای طراحی قالب پلاستیک است. که تلاش میکند تا فرایند طراحی قالب پلاستیک را ساده و خودکار کند. این افزونه با طراحی موثر و راهنمای قدم به قدم تا زمان کامل شدن طراحی قالب پلاستیک همراه شما خواهد بود.
واحد طراحی فن آور پلاستیک
IMOLD for SolidWorks این تونایی را به طراحان میدهد تا به سادگی و با سرعت بالا طرحهای اولیه خود را در مدت زمان کمی طراحی کنند که این باعث افزایش بهره وری آنها خواهد شد. این ابزار یکی از محصولات طلایی و تایید شده برای سالیدورک است و ضمن ساده و جذاب کردن فرایند طراحی قالب پلاستیک، امکان مونتاژ هزاران قطعه با عملکرد مطلوبی را در اختیار شما قرار میدهد. این نرم افزار در تولید قالب های صنعتی باعث سرعت قسمت طراحی شده است.
شما چه از اجزاء استاندارد و چه از اجزاء سفارشی برای طراحی استفاده کنید، در هر حال IMOLD طراحان را قادر به تولید اجزای جدید و سفارشی میکند و آنها را با استانداردهای شرکت ترکیب میکند. نرم افزار آی ملد در طراحی قالب های پلاستیک ابزاری بسیار کارآمد و یک راهنمای گام به گام در روند طراحی قالب پلاستیک است که با بالا بردن سطح بهره وری بوسیله کاهش زمان تولید و افزایش دقت، مهندسان رشته مکانیک را به یک متخصص طراح قالب بی نظیر مبدل میسازد. منوهای هوشمند IMOLD باعث شده تا یادگیری این افزونه بسیار آسان شود و با کمترین هزینه برای آموزش IMOLD این ابزار، امکان بازگشت سریع سرمایه وجود دارد. در حال حاضر این ابزار شامل چندین ماژول به شرح ذیل است :
– Project Control
– Core/Cavity Builder
– Mold Layout Designواحد طراحی فن آور پلاستیک
– Feed System Design
– Moldbase Design
– Ejector Design
– Slider/Lifter Design
– Cooling Channel Design
– Components/Screws
– Drawings
– Electrode Design
نرم افزار IMOLD زمان طراحی قالب پلاستیک را به صورت چشمگیری کاهش میدهد، ابزارهای گسترده این محصول برای طراحی قالب، انجام سخت ترین و خسته کننده ترین کارها را خیلی ساده میکند، کارهایی که قبلا روزها طول میکشید، اکنون در چند ساعت قابل انجام است.
IMOLD for SolidWorks عصاره یک دهه تلاش و تجربه در حوزه طراحی قالب پلاستیکبا کامپیوتر است که امروز به عنوان یک راه حل بهینه برای نیازهای پیچیده و در حال رشد صنعت طراحی قالب پلاستیکبه جامعه مهندسی ارائه شده است. نرم افزار imold پس از یک دهه فعالیت در زمینه های طراحی قالب، امروزه یکی از قابل توجه ترین پلاگین های نرم افزار سالیدورکز، این شاهکار شرکت بزرگ داسالت سیستم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست